Testy na ojcostwo

Zamów badanie ojcostwa

Test do celów prywatnych

Promocja! 649zł
579 zł

579
Wysyłkowy, wykonasz go sam!
Test do celów sądowych


1799 zł

Realizowany w przychodni.
Test prywatny z mikrośladu


1048 zł

Wysyłkowy, wykonasz go sam!

Oferujemy 3 rodzaje badań umożliwiających ustalenie ojcostwa

 • Testy prywatne, najczęściej wykonywane dla 2 osób – dziecka i domniemanego ojca na podstawie wymazu z policzka (ślina).
 • Testy sądowe, najczęściej wykonywane dla 3 osób – matki, dziecka i domniemanego ojca na podstawie wymazu z policzka (ślina) w obecności pracowników Laboratorium.
 • Testy prywatne z dwóch mikrośladów lub jednego mikrośladu i jednego wymazu (mikroślad to DNA pozostawione na przedmiotach: pobieramy wówczas próbkę z włosa, szklanki, szczoteczki do zębów, golarki itp…). Badanie najczęściej wykonywane dla 2 osób – dziecka i domniemanego ojca. Do celów prywatnych może być wykonane bez wiedzy ojca.

Czym różni się test prywatny od sądowego?

Prywatny test na ojcostwo

Od 649 zł
Promocja! 579 zł
 • Dla wiedzy własnej
 • W badaniu może wziąć udział dowolna ilość osób, co najmniej dwie - ojciec i dziecko
 • Możliwość anonimowego wykonania testu
 • Można go wykonać wysyłkowo
 • Wykonuje się go z wymazu z policzka lub mikrośladu
 • Pewność 100% wykluczenia ojcostwa
 • Pewność 99,99999% potwierdzenia ojcostwa
Na stronie produktu znajdziesz szczegółowe informacje

Sądowy test na ojcostwo

Od 1799 zł
 • Do wykorzystania w sądzie (Sprawy o alimenty, ojcostwo, spadek i in...)
 • W badaniu muszą wziąć udział 3 osoby - matka, ojciec i dziecko (powinny okazać dokumenty)
 • Test wykonywany przy świadkach na podstawie okazanych dokumentów
 • Nie można go wykonać wysyłkowo
 • Wykonuje się go z wymazu z policzka
 • Pewność 100% wykluczenia ojcostwa
 • Pewność 99,99999% potwierdzenia ojcostwa
Na stronie produktu znajdziesz szczegółowe informacje

Najczęściej zadawane pytania o test na ojcostwo

Tak. Test na ojcostwo jest w 100% bezpieczny oraz bezbolesny. Wykonuje się go na podstawie wymazu z błony śluzowej policzka. Wymaz pobiera się w kilka sekund za pomocą długiego patyczka zwanego wymazówką, a następnie materiał oddawany jest do badania.Często otrzymujemy pytanie o to, czy do badania DNA potrzebne będzie pobranie krwi. Test na ojcostwo nie wymaga pobrania krwi, ponieważ dużo łatwiejszym i skuteczniejszym sposobem jest pobranie próbki materiału DNA z komórek wewnętrznej strony policzka. DNA zawarte w komórkach błony śluzowej policzka jest identyczne z DNA zawartym w krwi, a procedura pobrania wymazu jest wyjątkowo prosta. Każda osoba (nawet sam badany) może pobrać materiał genetyczny z wewnętrznej części policzka, nie potrzeba do tego wyspecjalizowanego lekarza, pielęgniarki ani diagnosty laboratoryjnego.Warto również podkreślić, że czynniki zewnętrzne, takie jak przyjmowane leki, przebyte choroby czy wiek, nie mają żadnego wpływu na strukturę DNA. Dlatego test na ojcostwo może być wykonany bez obaw przez każdą osobę.

Test dla celów prywatnych może zostać wykonany bez obecności matki, porównując materiał genetyczny dziecka oraz potencjalnego ojca. Próbki do badania można pobrać samodzielnie w domu, w laboratorium lub placówce partnerskiej. Wyniki testu prywatnego nie mogą być dowodem w sądzie, np. w sprawie o ustalenie ojcostwa.Test dla celów sądowych – pobranie materiału musi odbyć się w laboratorium lub placówce partnerskiej, aby tożsamość dawców była potwierdzona. Próbki do takiego badania pobiera się w obecności wszystkich stron, a więc matki, dziecka oraz domniemanego ojca. Badania DNA są wykonywane przez biegłych sądowych z zakresu genetyki sądowej, którzy są zatrudnieni w Naszym laboratorium. Wyniki testu dla celów sądowych mogą być dowodem w sądzie. Aby ułatwić Państwu wykonanie badania. przed zamówieniem prosimy o kontakt, w celu ustalenia danych osobowych oraz placówki partnerskiej znajdującej się w dogodnej dla Państwa lokalizacji.Laboratorium GenMed wykonuje również badania pokrewieństwa na zlecenie sądów. Do tej pory wykonaliśmy ich ponad 3000, a wyniki nigdy nie zostały zakwestionowane.

Aby wykonać test na ojcostwo dla celów prywatnych potrzebne są co najmniej dwie próbki materiału biologicznego, od dziecka oraz od potencjalnego ojca. Próbką z reguły jest wymaz z błony śluzowej policzka, jednak nasze laboratorium oferuje również badania DNA na podstawie innych śladów biologicznych. Przykłady przedmiotów, z których można wyizolować DNA to:ubrania lub bielizna ze śladami potu, krwi, śliny lub nasieniapaznokcie,guma do żucia,zużyty patyczek higieniczny,zużyta chusteczka higieniczna,waciki do demakijażu,gaza lub plaster,smoczek ze śladami śliny,zużyta maszynka do golenia,szczoteczka do zębów,używana butelka lub szklanka,używana słomka,używane sztućce,kartka pocztowa ze znaczkiem,niedopałek papierosa.włosy (8-10 sztuk z cebulkami),Przed dostarczeniem śladów do badania, prosimy o kontakt z laboratorium, w celu ustalenia sposobu zabezpieczenia materiału. Należy pamiętać, aby materiał dostarczony do badania posiadał ślady DNA tylko jednej osoby.Przed wysłaniem śladów do badania, każdą próbkę trzeba odpowiednio opisać, zalecane jest też używanie jednorazowych rękawiczek aby nie zanieczyścić materiału DNA przeznaczonego do badań. Dotykanie materiału gołymi rękami powoduje zostawienie swojego DNA na przedmiocie przeznaczonym do badania, co spowoduje błędne wyniki testu.

Samodzielne pobranie próbki jest proste. Po zamówieniu testu otrzymają Państwo zestaw do pobrania materiału biologicznego. W zestawie znajdują się wymazówki, którymi należy potrzeć wewnętrzną stronę policzka pamiętając o wcześniejszym umyciu rąk i założeniu rękawiczek. Wymazówkę z materiałem DNA należy odpowiednio zabezpieczyć, opisać i odesłać do laboratorium.Poniżej znajdą Państwo film ze szczegółową instrukcją:

Podstawowy test na ojcostwo dla celów prywatnych można wykonać przy pomocy materiału biologicznego pochodzącego od dwóch osób. Nasi genetycy bez problemu wykonują testy na ojcostwo korzystając jedynie z próbek DNA pochodzących od domniemanego ojca i dziecka. Próbki mogą z łatwością zostać pobrane samodzielnie, a następnie wysłane do laboratorium. Należy jednak pamiętać, że wyniki badania na potrzeby prywatne nie mogą zostać wykorzystane jako wiarygodny dowód w sądzie.Do testu na ojcostwo dla celów sądowych zalecana jest obecność trzech osób: ojca, matki oraz dziecka. Obecność matki przy badaniu zwiększa prawdopodobieństwo potwierdzenia ojcostwa, ponieważ dzięki trzem próbkom materiału można z większym prawdopodobieństwem potwierdzić ojcostwo.Próbki materiału biologicznego potrzebnego do badania dla celów sądowych muszą zostać pobrane w laboratorium lub jego placówce partnerskiej, w obecności biegłego sądowego lub osoby upoważnionej oraz wszystkich stron postępowania sądowego. Aby skorzystać z testu na potrzeby sądowe prosimy o kontakt z laboratorium, będziemy mogli ustalić dogodny dla Państwa termin oraz miejsce pobrania materiału.Laboratorium GenMed wykonuje również badania na ojcostwo bez udziału ojca. Warunkiem koniecznym jest wówczas obecność dziadków ze strony ojca.

Nie. Nie ma żadnych przeciwwskazań, ponieważ badanie DNA jest bezinwazyjne i polega jedynie na pobraniu materiału DNA z błony śluzowej policzka. Żadne leki ani przebyte choroby nie mają wpływu na kod genetyczny.

Czas oczekiwania na wyniki zależy od wykonywanego testu. Wyniki testu dla celów prywatnych są dostępne po 12-14 dniach roboczych. Na wyniki testu dla celów sądowych trzeba czekać od 7 do 10 dni roboczych. Czas oczekiwania na wyniki testu ze śladów biologicznych to 14 dni roboczych.

Aby wykonać badanie na ojcostwo dla celów prywatnych nie potrzeba żadnych dokumentów. W przypadku badania dla celów sądowych niezbędny jest dowód tożsamości oraz/lub akt urodzenia dziecka, jeśli jest niepełnoletnie.

Test DNA daje 100% skuteczność w przypadku wykluczenia ojcostwa. Natomiast potwierdzenie ojcostwa jest możliwe z prawdopodobieństwem. Istnieje bowiem bardzo niewielka szansa, że osoba niespokrewniona z badanym dzieckiem będzie miała takie same elementy kodu genetycznego jak jego biologiczny ojciec. Jeśli prawdopodobieństwo potwierdzenia ojcostwa jest niższe niż graniczące z pewnością, laboratorium może rozszerzyć analizę o więcej markerów DNA.Markery DNA służą do ustalenia, czy dany gen występuje u jednego lub obojga rodziców badanego dziecka. Badając oboje rodziców oraz dziecko, jesteśmy w stanie stwierdzić z całą pewnością, że mężczyzna nie jest biologicznym ojcem badanego dziecka, ponieważ w DNA dziecka występuje inny marker niż w DNA ojca i matki. W przypadku potwierdzenia pokrewieństwa, zwiększona ilość sprawdzanych markerów pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo potwierdzenia ojcostwa na podstawie większej liczby pokrywających się markerów DNA.Laboratorium GenMed ma może rozszerzyć analizę do 37 markerów DNA.

Dbamy o procedury, dbamy o Ciebie

Kilkanaście lat pracy nauczyło nas, co jest najważniejsze w dziedzinie testów na ojcostwo. Atuty naszego laboratorium to:

CERTYFIKATY: Certyfikat jakości ISO 17025 Liczne certyfikaty Gednap

PEWNOŚĆ: Jesteśmy w stanie wykluczyć ojcostwo w 100%

DOŚWIADCZENIE: Posiadamy 12 lat doświadczenia w branży

PROFESJONALIZM: Zostaliśmy Poznańskim Liderem Przedsiębiorczości

Zrób sam test na ojcostwo - to proste!

Tylko 4 kroki dzielą Cię od zrealizowania testu na ojcostwo

1

Złóż zamówienie

Zamów materiał do pobrania w naszym sklepie lub telefonicznie. Jeszcze tego samego dnia otrzymasz zestaw do pobrania wymazu.

2

Wykonaj test domowy

W kopercie znajdziesz dwie wymazówki, na nie pobierz ślinę od ojca i dziecka. Szczegółowa instrukcja zostanie dołączona do przesyłki.

3

Odeślij próbki do naszego laboratorium

Zabezpiecz próbki, wypełnij dokumenty i wyślij materiał pocztą na adres laboratorium.

4

Otrzymasz wynik

W ciągu maksymalnie 14 dni otrzymasz wynik pocztą, mailowo, lub telefonicznie – zależnie od oczekiwań. Zachowamy pełną dyskrecję!

Wyróżnienia

Certyfikat Gednap

Prestiżowy certyfikat przyznawany przez niemieckie Instytuty Kryminalistyki i Medycyny Sądowej

Poznański Lider Przedsiębiorczości

W 2014 r. otrzymaliśmy wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta Poznania w kategorii „Mikroprzedsiębiorca”

Gwiazdy Wielkopolskie

Laboratorium zostało zakwalifikowane do plebiscytu „Gwiazdy Wielkopolskie”.

Partnerzy

Ustawienia ciastek
Dostosuj ustawienia
„Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
Używamy plików cookie Google Analytics. Te pliki cookie będą przechowywane w przeglądarce tylko za państwa uprzednią zgodą.
Reklamowe pliki cookies służą m.in. do analizowania efektywności działań reklamowych i śledzenia konwersji.
Umożliwia wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami

Brak plików cookies.

Umożliwia wyświetlanie reklam spersonalizowanych

Brak plików cookies.

Zapisz ustawienia Akceptuj wszystkie
Ustawienia ciastek